Czuwaj, blog powstał z uwagi na funkcyjnych w drużynach. Jak wiemy nie każdy ma pomysł na zbiórkę. Dlatego przychodzę do was z pomocą.

niedziela, 18 grudnia 2016

Konspekt zbiórki powtórzeniowej


Konspekt

1.      Temat: Na tropie przygód ze Scooby Doo

2.      Data:

3.      Miejsce:

4.      Czas: 90min

5.      Prowadzący:

6.      Grupa docelowa:

7.      Zamierzenia:

·        Powtórzenie przez harcerki informacji zdobytych podczas wcześniejszych zbiórek

·        Nauczenie harcerek współpracy z innymi

·        Zintegrowanie harcerek

·        Nauczenie harcerek rozwiązywania problemów

8.      Cel:

·        Powtórzyć informacje zdobyte na wcześniejszych zbiórkach zastępu i drużyny

·        Nauczyć harcerki współpracy z innymi

·        Zintegrować harcerki

·        Nauczyć harcerki rozwiązywania problemów

9.      Cel gry: Celem gry jest rozwiązanie zagadek, które czekają na harcerki na każdym punkcie. Harcerki po rozwiązaniu wszystkich zadań dojdą do ducha/potwora, który da im rzecz (przypinki z logiem Scooby Doo lub cukierki), które „ukradł”. Na każdym punkcie na harcerki będzie czekać zadanie, przy którym wykonaniu wykazać będą musiały współpracować z członkami załogi Scooby Doo, która się zgubiła. Dostaną one od nich informacje za wykonanie zadania. Im do zadania przyłoży się więcej osób tym te informacje będą bardziej szczegółowe. Na koniec stwór wypowie charakterystyczne zdanie: „Wszystko by mi uszło na sucho gdyby nie te wścibskie dzieciaki!”

10.   Przebieg:


Opis
Uwagi
Załącznik
Czas
1.
Wstęp:
a)      Oficjalne rozpoczęcie zbiórki, przypomnienie o opłaceniu składek oraz inne sprawy organizacyjne
b)      Przeczytanie wstępu gry i dokładniejsze wytłumaczenie zasad gry
c)      Rozejście się harcerek do punktów
Punktowi muszą rozejść się wcześniej do swoich punktów i powiadomić siebie nawzajem gdzie są.
Załącznik 1
Ok. 5 min
2.
Rozpoczęcie gry:
a)      Punkt 1 „Velma”
Velma da harcerkom zaszyfrowaną wiadomość od ducha
b)      Punkt 2 „Dophne”
Na punkcie u Dophne trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy. Mianowicie będzie to omdlenie i złamanie ręki.
c)      Punkt 3 „Kudłaty”
Kudłaty nauczy harcerki pląsu „Okulary wyczesane”
d)      Punkt 4 „Fred”
Na tym punkcie zadaniem harcerek będzie zrobić krótką scenkę o tym jak złapać potwora. Fred w zamian za to nauczy harcerki węzła kapitańskiego.
e)      Punkt 5 „Scooby Doo”
Na punkcie u Scoobiego dziewczynki przypomną zasady musztry i znaki patrolowe. Po tych znakach dojdą do punktu 6.
f)       Punkt 6 „Duch”
Na punkcie 6 będzie przedstawienie całej wiedzy jaką nabyły harcerki podczas tej gry. Czyli będzie trzeba zapląsać, przedstawić scenkę, udzielić pierwszej pomocy;
Kudłaty będzie musiał powiedzieć, że ten pląs dodaje mu siły i to jedyny sposób na złapanie potwora.
Na punkcie 4 trzeba będzie trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas wykonywania tego zadania.
Załącznik 2
2.A.

2.B.


2.C.

2.D.



2.E.
Ok. 83 min
3.
Oficjalne zakończenie zbiórki


Ok. 2 min



11.   Załączniki:

1.

„Witajcie przyjaciele, jesteście tu by nam pomóc. Załoga „Super detektywów” zgubiła się, pomagając nam. Musicie mi pomóc. Niestety nie jest to takie łatwe, jak się zdaję. Będziecie musiały wykazać się współpracą i logicznym myśleniem. Tylko w ten sposób mi pomożecie. Oczywiście wasze starania nie zostaną pominięte. Jak wam się uda, zostaniecie nagrodzeni. Powodzenia, liczę na was.”

Mister B

2.

A) Człowiek codzien­nie stąpa po li­nie, li­nie życia; nad prze­paścią, w której czyha na niego śmierć. By­wa, że prze­paść jest og­romna, ale by­wa też, że wy­daje się iż prze­paści nie ma. Wówczas czu­jemy się bez­pie­cznie, ale nic bar­dziej myl­ne­go, wte­dy spa­dając, umiera­my nag­le i niespodziewanie. 

Ezłkwnco ekdznci­inc suąpm pk ln­inc, ln­inc żrenm; imd pyzc­pmśeną, w ouóycj ezrhm im incgk śancyć. Br­wm, żc pyzc­pmść jcsu kg­ykaim, mlc br­wm ucż, żc wr­dmjc snę nż pyzc­pmśen inc am. Wówezms ezt­jcar snę bcz­pnc­ezinc, mlc ine bmy­dzncj arl­ic­gk, wuc­dr spm­dmjąe, tancym­ar img­lc n incspkdzncwminc.

(KO-NI-EC-MA-TU-RY)

B) Pierwsza pomoc w przypadku omdlenia- uniesienie nóg i rak poszkodowanego do góry

Pierwsza pomoc w przypadku złamania ręki- kończynę górną unieruchomić można najprościej poprzez podwieszenie jej na chuście trójkątnej lub zawieszeniu na szyi za pomocą bandaża lub opatrunku Dessaulta, czyli przymocowaniu zranionej kończyny do klatki. W przypadku złamania kości przedramienia wystarczy unieruchomienie w krótkiej szynie sięgającej od stawu łokciowego do palców.



C) Okulary wyczesane Chucka Norrisa.
Dzikie spojrzenie
Borysa Szyca.
Nie wiedzieliście?
To teraz wiecie!
Jestem ochroniarzem w supermarkecie.
Jedno oko
na maroko, ale drugie spoko oko.
Lukam, lukam
i filuje,
Jak przylukam
zatrzymuje.



D) 1. Utworzyć dwa kółka na linie zawinięte w dwie różne strony. Np. Po lewej stronie linka zawijana zachodzi za linkę główną a po prawej wychodzi na wierzch.

2.Skrzyżować pętle i nałożyć na siebie (ale nie do końca) - tak jak przy tworzeniu ósemki pionierskiej

3.Jednocześnie pociągnąć za wewnętrzene linki każdej z pętli przeciągając przez sąsiednie kółko tworząc pętle. Węzeł zaciska się.



E)































12.   Materiały:

5x kartek papieru A4

3x długopisów

3x bandaże

5m linki

3x kredy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz